![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2793312
*
nr 279 3312
Spegel
Barockstil,
Utrop:
600 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/10 22:09:56
1
500 kr
26/10 10:03:25
2
400 kr
26/10 15:49:38
3
550 kr
27/10 11:22:43
4
700 kr
27/10 12:26:59
5
750 kr
27/10 13:07:50
6
800 kr
27/10 15:09:58
7
ledande budet*
27/10 15:24:45
7
justering av budtak
27/10 15:51:35
7
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 279 3312
Spegel
Barockstil,
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/10 22:09:56 | 1 | 500 kr |
26/10 10:03:25 | 2 | 400 kr |
26/10 15:49:38 | 3 | 550 kr |
27/10 11:22:43 | 4 | 700 kr |
27/10 12:26:59 | 5 | 750 kr |
27/10 13:07:50 | 6 | 800 kr |
27/10 15:09:58 | 7 | ledande budet* |
27/10 15:24:45 | 7 | justering av budtak |
27/10 15:51:35 | 7 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: barock barock-stil barockstil spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53